Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł 23 czerwca 2017 roku.  W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego.

Hala Widowiskowo Sportowa  odświętnie przygotowana na uroczystość zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi trzymającymi w dłoniach kwiaty.  Uroczysta galę zaszczycili swą obecnością : p. wiceburmistrz Lidia Kowal, przedstawiciel Rady Miejskiej w Barcinie - pan Bartłomiej Uszko oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16 tradycyjnie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu flagowego i przemówieniem Pana Dyrektora.

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Podsumowano więc wyniki całorocznej pracy. Najważniejszą nagrodą dla każdego z uczniów jest promocja do następnej klasy. Z wyróżnieniem rok szkolny zakończyło 82 uczniów, którzy otrzymali  z rąk pana dyrektora oraz przedstawicieli Rady Rodziców nagrody książkowe.

 Byli też wśród nas  tacy, którzy szczycą się nie tylko wysoką średnią i wzorowym zachowaniem, ale również wieloma sukcesami. Nagrodami specjalnymi uhonorowani zostali Bartosz Koliński z kl. 4b – Laureat Konkursu Matematycznego Kangur, Norbert Naborczyk z kl. 4c  – Mistrz Polski w skoku w dal, Nicola Moritz z kl. 4a - wicemistrzyni Polski w skoku w dal, Oliwia Szczepaniak i Maks Kasprowicz z kl. 6b , którzy byli laureatami wielu konkursów wokalnych .

Została także wręczona nagroda Filipowi Kwaśniewskiemu zdobywcy  I miejsca w konkursie o Złote Pióro Burmistrza Barcina. Uhonorowane w specjalny sposób zostały również uczennice Maja Wojciechowska  i Julia Nowak, które zakończyły naukę w klasie 6 ze średnia 6.00.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego to niestety także czas pożegnań. Po wielu latach pracy pożegnały się z nami niezastąpione jak nam się wydaje panie: Zofia Czyżewska -  nauczycielka muzyki i wicedyrektor szkoły, pani Elżbieta Dolatowska – wieloletni nauczyciel historii a w ostatnich latach bibliotekarz szkolny oraz pani Renia Perlicka- nasza kochana pani woźna. Życzymy naszym miłym paniom wiele radości, spokoju i szczęścia.

Zbiórka dla Michała zakończona

Od 8 do 19 maja 2017r. trwała zbiórka pieniędzy na operację i rehabilitację Michała – ucznia naszej szkoły. Inicjatywa była pracą wielu osób, szczególnie koleżanek i kolegów wraz z opiekunami z jego klasy. Przez dwa tygodnie chętni mogli wesprzeć akcję wrzucając pieniądze do dwóch puszek – krokodyla i pszczółki :)

W czasie trwania akcji również ogromnym zainteresowaniem cieszyły się loterie fantowe: „Kup kota w worku” i STAR WARS.  Zbiórka pieniędzy przeprowadzona była także podczas  zebrań w szkole, gdzie dodatkowo rodzice mogli skorzystać z kawiarenki z domowymi wypiekami. Słodkie pyszności rozeszły się w mgnieniu oka:) Zaangażowanie wszystkich było przeogromne.

19 maja (piątek) komisyjnie zostały zliczone zebrane pieniądze . Emocje towarzyszyły do końca. Dzięki ofiarności i dobrym sercom udało się zebrać aż 11 384,55 zł.  Kwota została przelana  na subkonto Michała w Fundacji „Słoneczko”.

Mamy nadzieję, że uzbierana kwota da szansę Michałowi na lepsze życie i spełnienie niektórych Jego marzeń. Trzymamy mocno kciuki!!!

 

                                              Tekst i zdjęcia:  Monika Wardęcka i Sylwia Wrzesińska

Komendant Powiatowy Społecznej Straży Rybackiej gościem w klasie 2 a

19 maja 2017 r. gościem na lekcji w klasie 2 a był Komendant Powiatowy Społecznej Straży Rybackiej oraz Sędzia Klasy Podstawowej Pan Jerzy Nowak, dziadek naszego kolegi- Antka Czyżewskiego. Mieliśmy okazję dowiedzieć się jakiego rodzaju przynęty stosuje się do połowu ryb, jakich ryb nie możemy łowić w maju ze względu na tarło, jaka powinna być grubość lodu, by móc zorganizować zawody wędkarskie. Mogliśmy zobaczyć  jak wygląda legitymacja sędziego oraz odznaka strażnika. Dowiedzieliśmy  się również jakie wymiary powinny mieć ryby, które można łowić. Oczywiście nie mogło zabraknąć pokazu sprzętu wędkarskiego. Ciekawostką było to, że cena niektórych wędek jest równa wartości samochodu. Pani Olga wylosowała kulkę z numerem, a oznaczało to...,że osoba posiadająca taki numer w dzienniku wygrywa nagrodę ufundowaną przez gościa. Szczęście dopisało naszej Emilce, która otrzymała piękne krzesełko. Cała klasa otrzymała w prezencie zdjęcia ryb. Podziękowaliśmy naszemu gościowi za wspaniałe spotkanie. Lekcja ta była bardzo ciekawa. 

Tekst i zdjęcia: Olga Nowicka

 

Wycieczka klas II a i II c do Balczewa

12 maja 2017 r. klasy IIa i II c wybrały się na wycieczkę do firmy Plast-Mar do Balczewa. Zakład specjalizuje się w recyklingu odpadów stosując nowoczesne technologie. Zajęcia edukacyjne składały się z części teoretycznej i praktycznej. Dzieci zapoznały się z zasadami segregowania odpadów oraz etapami przetwarzania tworzyw sztucznych. Były ćwiczenia praktyczne mające charakter zabawy, a także zwiedzanie hali produkcyjnej, gdzie mogliśmy obserwować pracę maszyny do produkcji regranulatów. Każde dziecko otrzymało w prezencie kolorowe doniczki, smycz z logo firmy oraz wspólne zdjęcie całej grupy. Po zwiedzaniu, czekając na klasę II c, postanowiliśmy wypełnić czas wspólnymi zabawami. Dobrze, że pogoda dopisała. Wycieczka była udana.

Tekst i zdjęcia: Olga Nowicka

Wizyta komendanta Straży Miejskiej

29 marca 2017 r. do naszej klasy przybył p. Waldemar Polanowski  w Barcinie. Celem spotkania było poznanie pracy strażnika miejskiego oraz przypomnienie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania, które obowiązują na ulicy, w szkole, na podwórku, w kontakcie z nieznajomymi oraz utrwalenie numerów alarmowych. Miłym akcentem było obdarowanie wszystkich dzieci kolorowanką, której treść nawiązywała do tematu spotkania.

Za ciekawe spotkanie serdecznie dziękują uczniowie klasy I a.

W marcu uczniowie z klasy II a realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Sport to zdrowie"

W marcu uczniowie z klasy II a realizowali projekt edukacyjny pt. ,,Sport to zdrowie".

Oto efekty ich pracy:

Witek opowiedział o swojej pasji, którą jest żeglarstwo. Pokazał jak wykonać różne rodzaje węzłów. Fabian wykonał album o Robercie Lewandowskim. Zuzia przybliżyła nam postać Justyny Kowalczyk. Karolinka pokazała , gdzie w Gminie Barcin znajdują się obiekty sportowe. Kuba przedstawił  swoich ulubionych piłkarzy: Roberta Lewandowskiego i Michała Pazdana, a Bartek: Wojciecha Szczęsnego i Łukasza Fabiańskiego. Antka ulubionym piłkarzem jest Michał Pazdan. Poza tym Antek interesuje się samochodami sportowymi i wyścigowymi, których modele przedstawił w albumie, wykonując ich rysunki.

Czytaj więcej: W marcu uczniowie z klasy II a realizowali...

Spotkanie ze strażakami

28 marca dzieci zapisane do świetlicy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Jackiem i p. Przemkiem, którzy są strażakami od wielu lat. Z tej okazji wykonały przepiękne rysunki, przedstawiające ciężką i niebezpieczną pracę strażaków. Panowie z wielką pasją opowiadali o swojej pracy. Uczniowie po raz pierwszy zobaczyli z bliska jak wygląda aparat powietrzny oraz mogli przymierzyć kurtkę i hełm strażacki. Dowiedziały się, że cały strój strażaka z poszczególnymi elementami waży aż 35 kg. Pan Jacek omówił co znajduje się w torbie medycznej oraz udzielił cennych rad, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia. Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki, co było dla niech bardzo ekscytujące. Całe spotkanie wzbogaciło wszystkich o nowe, interesujące doświadczenie.

Tekst i zdjęcia: Iwona Goździk, Karolina Moritz

Klasa III d w Operze

22 marca 2017 roku klasa III d wybrała się do Opery Novej w Bydgoszczy na balet dla dzieci „Magiczne zabawki”. Wyjazd okazał się niezwykłym wydarzeniem dla dzieci.   Akcja przedstawienia rozgrywała  się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody. Przedstawienie wprowadziło nas w świat zabawek i magii poprzez  piękne, kolorowe stroje, projekcje multimedialne  wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne oraz wspaniałą muzykę.  W sali kameralnej zamontowana była  podłoga baletowa,  kurtyna odsłaniana  na boki oraz  imponująca ilość sprzętu oświetleniowego. Spektakl pokazał nam  jak wyjątkową sztuką jest opera i jak wiele ma niepowtarzalnego uroku, by ją poznać i polubić.

Korzystając z ładnej, wiosennej pogody  wybraliśmy się również na spacer po Wyspie Młyńskiej. Szczęśliwi i  pełni wrażeń wróciliśmy do szkoły.

Tekst i zdjęcia: Sylwia Wrzesińska

Konkurs muzyczny ,,MINI PLAYBACK SHOW''

 8 marca w naszej szkole odbył się coroczny konkurs muzyczny ,,MINI PLAYBACK SHOW''. Organizatorkami konkursu były nauczycielki świetlicy p. Iwona Goździk i p. K. Moritz. Celem konkursu było zachęcanie uczniów do wykazania się zdolnościami artystycznymi w dziedzinie tańca, śpiewu i ruchu scenicznego. W tegorocznej edycji wzięło udział 9 solistów i 7 zespołów. Występy solistów i zespołów porywały do zabawy licznie przybyłą publiczność. Dodatkowym atutem była bogata oprawa sceniczna i słodka muffinowa niespodzianka od Cukierni ,,Marta'' w Barcinie. Jury w składzie p. M. Wróblewska, p. M. Wardęcka, p. A. Gaczkowska i przedstawicielka RSU K. Nowicka po wysłuchaniu piosenek i obejrzeniu choreografii zdecydowało przyznać następujące nagrody:

Kategoria klas II - III

SOLIŚCI

MIEJSCE I - Agata Paszkiet kl. IIa

MIEJSCIE I - Zofia Forgiel kl.IIa

MIEJSCE II - Wiktoria Osuch kl. IIc

MIEJSCE II - Filip Ojczenasz kl.IIa (tańcerki: Karolina Mazurek kl.IIa, Zofia Forgiel kl.IIa, Anna Przybylska kl.IIa)

MIEJSCE III - Zuzanna Jędro kl. IIe

ZESPOŁY

MIEJSCE I - Ewelina Ciesielska kl.IIIa, Monika Wojcińska kl.IIIa, Aleksandra Bogucka kl.IIIa

MIEJSCE II - Zofia Tafelska kl.IIIb, Lidia Dudek kl.IIIb, Karina Wierzbińska kl.IIIb

MIEJSCE II - Gabriela Kaniuka kl. IIc, Julia Thusik kl.IIc, Weronika Burchardt kl.IIc

MIEJSCE III - Eliza Chareńska kl.IIb, Paulina Chareńska kl.IIIb, Martyna Łożyńska kl.IIIb

Kategoria klas IV - VI

SOLIŚCI

MIEJSCE I - Jagoda Pietrala k.VIb

MIEJSCIE I - Nicola Spychalska kl.Va

MIEJSCE II - Wiktoria Bujewska kl.Va

Tekst:I.Goździk, K.Moritz

Jak dbamy o zęby? (2)

Dnia 10 marca 2017r. klasa II d i II b zaprosiły na spotkanie p.Małgorzatę Drzewiecką, którą wszyscy w szkole znają, bo jest higienistką stomatologiczną w naszej szkole. Mówiliśmy sobie jak dbamy o zęby. Poznaliśmy budowę zęba oraz jak należy je prawidłowo myć i jak często. Pani Małgosia zwróciła uwagę na budowę zębów i szczęki u naszych przodków neandertalczyków i u nas, oraz na to jaki wpływ miała ewolucja i to co jedliśmy. Z uwagą obserwowaliśmy jak kwasy rozpuszczają kostki cukru, tak jak działają na szkliwo zęba. Teraz wiemy jak prawidłowo myć ząbki, jak zapobiegać chorobom i co robić, aby utrzymać je w zdrowiu.

Małgorzata Wiland

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 61 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302931
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
645
1273
3550
1290828
36170
48644
1302931

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:37:38