Spotkanie dla rodziców w sprawie oddziału dwujęzycznego w kl.7

Zapraszamy Rodziców klas VI na spotkanie w sprawie planowanego utworzenia od nowego roku szkolnego oddziału dwujęzycznego na poziomie klasy VII.

Spotkanie odbędzie się 15.05.2017r. o g.16.00 w stołówce szkolnej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie, przy ul. Artylerzystów 13.

Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

„ Języka obcego nauczymy się lepiej,

kiedy będzie nam on

służył do przyswojenia sobie czegoś więcej

niż tylko jego samego.”

Jean Duverger

Dwujęzyczność jednej z klas w naszej szkole, będzie oznaczać dla uczniów naukę zarówno w języku polskim jak też w języku angielskim, przy czym nauka języka angielskiego odbywać się będzie w wymiarze rozszerzonym, w sposób intensywny, co zapewni opanowanie go w stopniu umożliwiającym swobodną komunikację oraz wykształcenie samodzielności w posługiwaniu się językiem obcym.

Cele edukacji dwujęzycznej w Zespole Szkół w Barcinie:

• umożliwienie uczniom wszechstronnego opanowania języka angielskiego na poziomie znacznie wyższym niż jest to możliwe  w tradycyjnym nauczaniu,
  • podniesienie ogólnego poziomu znajomości języka obcego,
  • zapewnienie uczniom maksymalnego kontaktu z językiem,
  • pogłębienie wiedzy na temat krajów angielskojęzycznych (kultura, sztuka, literatura, życie codzienne mieszkańców),
  • uświadomienie roli języka obcego we współczesnym świecie.

Nauczanie dwujęzyczne w Zespole Szkół  w Barcinie

polegać będzie na realizacji:

• treści programowych z języka obcego (angielski) w rozszerzonym zakresie,
  • treści programowych z biologii i chemii:  w dwóch językach: polskim i angielskim,

Czytaj więcej: Rekrutacja do klasy dwujęzycznej

Terminy testów ogólnosprawnościowych i specjalnych dla kandydatów do klasy sportowej na poziomie klasy IV szkoły podstawowej (2)

bieg biegbiegbiegbiegbieg

12.04.2017 g. 13:45 przeprowadzenie prób sprawności fizycznej ogólnej dla wszystkich kandydatów.

Miejsce: Stadion Miejski, zbiórka przed stadionem na godzinę 13:45.

Kandydaci zobligowani są do zabrania obowiązkowego stroju sportowego z obuwiem o płaskiej podeszwie włącznie i napoju w postaci wody niegazowanej.

20.04.2017 g. 13:00* przeprowadzenie prób sprawności fizycznej specjalnej dla kandydatek do grupy pływackiej.

Miejsce: Kryta pływalnia BOSiR, zbiórka w poczekalni na basenie na godzinę 12:50.

Kandydaci zobligowani są do zabrania stroju pływackiego, czepka i napoju w postaci wody niegazowanej.

21.04.2017 g. 13:30* przeprowadzenie prób sprawności fizycznej specjalnej dla kandydatów do grupy piłkarskiej.

Miejsce: Stadion Miejski, zbiórka przed stadionem na godzinę 13:30.

Kandydaci zobligowani są do zabrania obowiązkowego stroju sportowego z obuwiem włącznie i napoju w postaci wody niegazowanej.

*Powyższe terminy testów prób sprawności specjalnej na prośby rodziców zostały przesunięte na 20 i 21 kwietnia br.

25.04.2017 g.12:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów, którzy uzyskali pozytywne wyniki prób sprawności fizycznej w terminie podstawowym.

28.04.2017 g.12:00 - podanie do publicznej wiadomości przez komisję rekrutacyjną listy kandydatów zakwalifikowanych i kandydatów niezakwalifikowanych w terminie podstawowym.

Zaproszenie na spotkanie dotycące utworzenia oddziału sportowego w klasie 4 w roku szkolnym 2017/2018 (3)

Zapraszam zainteresowanych Rodziców uczniów kl. 3 na spotkanie dotyczące planowanego utworzenia oddziału sportowego o profilu piłkarsko-pływackim na poziomie klasy czwartej od nowego roku szkolnego. Spotkanie odbędzie się w środę 22 marca br. o godzinie 16.15 w stołówce Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie. Na spotkaniu (jeżeli będzie zainteresowanie ze strony Rodziców) zostaną podane terminy przeprowadzenia prób sprawności fizycznej, o których mowa w art.20h ust.1 pkt.3 ustawy o systemie oświaty, jak również terminy rekrutacji do klasy sportowej.

Wojciech Kiciński

dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2

im. Jana Brzechwy w Barcinie

Rozliczenie zbiórki publicznej-Komitet Sztandar dla Dwójkó

Zabawa karnawałowa dla rodziców

Zabawa karnawałowqaRada Rodziców bardzo serdecznie zaprasza dorosłych na zabawę karnawałową, która odbędzie się dnia 27 stycznia 2017 r. na stołówce szkolnej od godz. 19.00. Cena biletu za osobę wynosi 25 złotych.

W cenie zapewniamy kawę, ciasto i miłą zabawę. Poczęstunek we własnym zakresie. Bilety do nabycia u przedstawicieli klas, Rady Rodziców oraz w świetlicy szkolnej.

Czas serwera: 2017-07-26 14:40:09