Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

Spotkanie ze strażakami

28 marca dzieci zapisane do świetlicy miały okazję uczestniczyć w spotkaniu z p. Jackiem i p. Przemkiem, którzy są strażakami od wielu lat. Z tej okazji wykonały przepiękne rysunki, przedstawiające ciężką i niebezpieczną pracę strażaków. Panowie z wielką pasją opowiadali o swojej pracy. Uczniowie po raz pierwszy zobaczyli z bliska jak wygląda aparat powietrzny oraz mogli przymierzyć kurtkę i hełm strażacki. Dowiedziały się, że cały strój strażaka z poszczególnymi elementami waży aż 35 kg. Pan Jacek omówił co znajduje się w torbie medycznej oraz udzielił cennych rad, jak należy się zachować w sytuacji zagrożenia życia. Na koniec dzieci mogły zobaczyć z bliska wóz strażacki, co było dla niech bardzo ekscytujące. Całe spotkanie wzbogaciło wszystkich o nowe, interesujące doświadczenie.

Tekst i zdjęcia: Iwona Goździk, Karolina Moritz

Tak świętowaliśmy "Dzień Kobiet"

Z okazji "Dnia Kobiet" w świetlicy szkolnej czekała na dzieci miła niespodzianka. Zabawa w rytm ulubionej muzyki, konkursy oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Każda dziewczynka otrzymała od chłopców kwiatek zrobiony techniką origami.

Karo;ina Moritz i Iwona Goździk

Wycieczka do „Muzeum Mydła i Historii Brudu” w Bydgoszczy

28 stycznia 2017r. grupa dzieci zapisanych do świetlicy rozpoczęła ferie wyjazdem do „Muzeum Mydła i Historii Brudu” w Bydgoszczy. Tego dnia na wszystkich czekało kilka atrakcji. Po wejściu do muzeum od razu zachwyciły nas kolorowe, pachnące, a przede wszystkim różnych kształtów mydełka. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od zajęć praktycznych, gdzie każdy wykonał własnoręcznie mydełko, które zabrał ze sobą do domu. Następnie przewodnik oprowadzał nas po muzeum, opowiadając  w ciekawy sposób zabawne historie na temat mydła i higieny ludzi. Mogliśmy zobaczyć i dotknąć rekwizytów, którymi posługiwano się w bardzo odległych dla nas czasach, od starożytności, po czasy PRL-u. Na koniec czekała nas lekcja chemii, gdzie wcieliliśmy się w rolę małych laborantów. W drodze powrotnej do Barcina wstąpiliśmy na poczęstunek do McDonalds. Zadowoleni i w świetnych humorach wymienialiśmy się wrażeniami po udanej wycieczce.

Iwona Goździk, Karolina Moritz

Spotkanie z lokalną artystka ludową w świetlicy

Z okazji „Dnia Babci i Dziadka” zaprosiliśmy do świetlicy lokalną artystkę ludową panią Jadwigę Dziurgiela.

Pani Jadzia jest babcią trojga dorosłych wnucząt. Babcią z pasjami. Swój talent rozwijała już w szkole podstawowej tworząc płaskie hafty i wyszywając. W 2007 roku otrzymała od Stowarzyszenia Twórców Ludowych legitymację twórcy ludowego z dziedziny haftu. Podczas spotkania artystka opowiedziała o swoich zainteresowaniach – szydełkowaniu, hafcie pałuckim i decoupage. Dowiedziały się jak powstają jej prace, jakich materiałów i przyborów używa. Jakiś czas temu Pani Jadzia odkryła kolejną pasję jaką jest malarstwo, które daje jej ogromną satysfakcję. Dzieci obejrzały cząstkową wystawę dorobku pani Jadwigi. Z małą grupą uczniów przeprowadzone zostały również zajęcia plastyczne, gdzie otrzymały od artyski cenne wskazówki, jak powinna wyglądać „kartka okolicznościowa”.

Spotkanie wywarło na dzieciach duże wrażenie i na pewno zachęciło je do poszukiwania nowych zainteresowań i wyzwań. Zrozumiały, że posiadanie pasji jest sposobem na ciekawe spędzenie czasu i zabicie nudy.

Dzieci podziękowały artystce za odwiedziny, wspólnie spędzony czas oraz wręczyły okolicznościową laurkę.

 Tekst i zdjęcia: Iwona Goździk, Karolina Moritz

Oczekiwany tablet już w naszej świetlicy

Aktywnie realizując zadania z Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Mega Misja” Orange doczekaliśmy się świątecznego prezentu. Jest nim wyczekiwany przez wszystkich nasz pierwszy TABLET!!! Okrzyki, brawa i uśmiechy towarzyszyły przy otwieraniu paczki. Radość była przeogromna. Dziękujemy „Julce, Kubie i Psotnikowi” za wspaniały prezent, który od dziś umilać będzie pobyt w naszej świetlicy.

K. Moritz i I. Goździk

„Zimowy pejzaż” i „Świąteczny anioł z masy solnej” – wyniki konkursów

Dnia 21 grudnia 2016r. nastąpiło rozstrzygnięcie szkolnych konkursów plastycznych organizowanych przez świetlicę. Dla uczniów klas I – III „Zimowy pejzaż”, klas IV – IV „Świąteczny anioł z masy solnej”. Celem konkursów było m.in. ukazanie piękna zimowego krajobrazu, popularyzacja świąt bożonarodzeniowych, rozwijanie zainteresowań i zdolności manualnych, kształcenie i wychowanie dzieci przez sztukę.

Jury w składzie: p. I.Goździk, p. K.Moritz, p. M.Wardęcka, p. E.Pałecka biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, pomysłowość i estetykę wykonania przyznało następujące miejsca.

„Zimowy pejzaż”

Miejsce I

Alicja Szlachcikowska kl.IIId

Ewelina Ciesielska kl.IIIa

Miejsce II

Czytaj więcej: „Zimowy pejzaż” i „Świąteczny anioł z masy...

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302948
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
662
1273
3567
1290828
36187
48644
1302948

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:40:18