„MultiSport”

W miesiącu wrześniu startuje w naszej szkole kontynuacja realizacji projektu „Multisport”.

Projekt Multisport ukierunkowany jest na uczniów

II etapu edukacyjnego

(klas IV-VI).

Dni i godziny zajęć w ramach projektu Multisport umieścimy

w późniejszym terminie, po rekrutacji grupy.

Celem projektu jest wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności ruchowej oraz upowszechnianie sportu wśród uczniów szkół podstawowych poprzez możliwość uprawiania przez nich różnych dyscyplin sportowych w ramach pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęć sportowych.

W projekcie „MultiSport” realizowane są zadania w trzech blokach: lekkiej atletyce, grach zespołowych  i dyscyplinach regionalnych w okresie od dnia 1 kwietnia do dnia 31 grudnia 2014 roku, z wyłączeniem okresu wakacyjnego. Projekt skierowany jest do uczniów klas IV – VI szkoły podstawowej. Uczestnicy projektu nie mogą brać udziału w rywalizacji sportowej organizowanej przez polskie związki sportowe, liczbę uczestników i liczbę grup ćwiczebnych, sposób rekrutacji ustala się w konsultacji z Kujawsko-Pomorskim Szkolnym Związkiem Sportowym w Bydgoszczy - grupy 20 osobowe z zasadą posiadania zaświadczenia od rodziców lub opiekunów prawnych o braku przeciwwskazań do uprawiania sportu. Nabór do grup szkoleniowych prowadzi Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie spośród uczniów tej szkoły.  Określa ona sport kierunkowy dla powoływanych grup. Uczestników obowiązuje frekwencja na zajęciach minimum 80%. Jeśli z przyczyn losowych zmniejszy się liczebność grupy prowadzący zajęcia może przyjąć dodatkowe osoby przesyłając stosowną informację do jednostki koordynującej program. W zadaniach nie przewiduje się pobierania jakichkolwiek opłat od uczestników zajęć sportowych. Uczestników zajęć obowiązywać będą regulaminy obiektów na których odbywają się zajęcia oraz regulamin organizatora zajęć.

Zajęcia odbywać się będą 3 x razy w tygodniu, 4 razy w miesiącu przez 4 miesiące (od września do grudnia br.).

Osoby prowadzące- nauczyciele wychowania fizycznego:

- mgr Wojciech Kiciński

- mgr Rafał Moritz

Nieobecności uczestników na zajęciach z przyczyn choroby  będzie usprawiedliwiona  przez opiekunów prawnych.

Rodzice /opiekunowie  dowożąc  dzieci na zajęcia, stają się wolontariuszami projektu i biorą odpowiedzialność za drogę dziecka do i z zajęć.

Rodzice-opiekunowie dzieci w trakcie zajęć przebywają w miejscach do tego przeznaczonych (poza miejscem prowadzenia zajęć).

Prowadzący zajęcia każdorazowo zastrzega sobie prawo niedopuszczania do zajęć dzieci: chorych, nie posiadających odpowiedniego sprzętu sportowego – stosownego obuwia, koszulki, spodenek sportowych itp.,  jak również nie przestrzegających regulaminu uczestnictwa w zajęciach.

Za szkody wyrządzone przez uczestników zajęć odpowiadają /opiekunowie–rodzice/.

Uczestników obowiązuje strój sportowy adekwatny do miejsca odbywania zajęć oraz warunków pogodowych.

Czas serwera: 2017-07-26 14:42:46