Pasowanie Klasa 1b Pasowanie kl. 1 ePasowanie kl. 1 a

Pasowanie kl. 1 dPasowanie kl. 1 c

Dnia 9, 10 i 11 marca 2015 r. w naszej szkole odbyło się pasowanie na czytelnika biblioteki  uczniów klas pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy IV a i IV b, uczestniczących w zajęciach kółka bibliotecznego. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy dbać o książki oraz czego nie wolno robić, czytając książkę. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, a pani bibliotekarka książką dokonała pasowania każdego z uczniów. Już jako czytelnicy biblioteki szkolnej podpisali się pod przysięgą i otrzymali kolorowe zakładki do książki. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Elżbieta Dolatowska

Jaskinia wróżb w bibliotece szkolnej

28 listopada jak co roku w biblioteka szkolna zamieniła się w tajemniczą „Jaskinię Wróżb”. Tego dnia podczas przerw w czytelni każdy uczeń mógł przyjść i wywróżyć sobie co czeka go w przyszłości. Członkowie Koła Przyjaciół Książki przygotowali kilka stanowisk z wróżbami i poprzebierani za czarodziejów wróżyli. Biblioteka tego dnia pękała w szwach . Nad całością czuwała pani Elżbieta Dolatowska. Zapraszamy do galerii zdjęć.

Święto Jabłka

Święto Jabłka odbyło się 17 października 2014 r. W wydarzeniu udział wzięły wszystkie klasy naszej szkoły. Dzień rozpoczął się wręczaniem symbolu jabłuszka i piosenkami, które przygotowała p. Sylwia Gwizdała.  Na przerwach w bibliotece można było pomalować kolorowankę i przekazać jabłko z sentencją o książce i bibliotece. Wszystkie prace zostały wyeksponowane w bibliotece i na holu głównym, na parterze szkoły. Na zakończenie dnia każde dziecko otrzymało jabłuszko, które zostało zakupione z funduszy biblioteki oraz Rady Rodziców.

Tekst: Elżbieta Dolatowska

Andrzejki z Jaskinią Wróżb