Jaskinia Wróżb w bibliotece szkolnej

30 listopada 2016 roku to dzień wróżb w bibliotece czyli popularne Andrzejki. Całą imprezę pod czujnym okiem pani Eli Dolatowskiej przygotowały uczennice z klas V i VI. Na każdej przerwie wszyscy odwiedzający pięknie przystrojoną czytelnię, która stała się tego dnia Jaskinią Wróżb mogli sobie wywróżyć przyszłość. Było kilka stanowisk z wróżbami: karty, serca, kubeczki itp.  Czytelnia tego dnia pękała w szwach . Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez panią Elę Dolatowską.

Uczniowie 1 a pasowani na czytelników szkolnej biblioteki

18 listopada w bibliotece szkolnej odbyła się wielka uroczystość. Tego dnia  uczniowie klasy 1 a zostali pasowani na czytelników  szkolnej. To wielkie święto dla pierwszaków ale także dla nas bibliotekarzy.

Z tej okazji uczniowie działający w Kółku Przyjaciół Książki przygotowali krótką inscenizację, która wprowadziła ich młodszych kolegów w świat bajek i książek. Uczniowie dowiedzieli się również , jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Poznali także regulaminy wypożyczalni czytelni.  Odpowiadali na bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Nasi nowi czytelnicy otrzymali dyplomy oraz zakładki do książek, które jak co roku przygotowały nasze sąsiadki ze świetlicy szkolnej- panie Iwonka i Karolina. I wreszcie przyszedł czas na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa.

Zabawa w detektywa

24 października rozpoczęła się organizowana przez bibliotekę szkolną  zabawa w detektywów, która polega  na wytropieniu zgubionych stron książki. Jest na niej umieszczony cytat z książki.  Zadanie detektywa polega  na podaniu autora i tytułu książki z której pochodzić będzie cytat. Na zwycięzcę czeka  słodka nagroda w bibliotece.

Dzisiejszym super detektywem została Zuzanna Sajda z klasy  III d. Gratulujemy serdecznie :-)

Bądźcie czujni kochani – jutro następna zagadka !!!!

W październiku świętujemy z biblioteką

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Biblioteka szkolna jak co roku przygotowała dla wszystkich czytelników wiele niespodzianek i atrakcji.

Prawie wszystkie klasy skorzystały już z zaproszenia na lekcję biblioteczną, na której miały okazję nauczyć się techniki tworzenia Lapbooków. Niedługo na stronie szkoły umieścimy zdjęcia tych najciekawszych. Wszystkie Wasze dzieła będą wystawione w bibliotece szkolnej.

Już od piątku osoby zmierzające do biblioteki mogły zauważyć książkowe schody. Wzrokowcy z  łatwością zapamiętają autorów i tytuły książek.

W najbliższy piątek natomiast zapraszamy na randkę w ciemno z książką pod hasłem „ Nie szata zdobi książkę”

Przez cały październik „Tajemniczy Ktoś” będzie polował z aparatem fotograficznym i przyłapywał na czytaniu najgorliwszych miłośników książek. Galeria Szkolnych Zaczytanych powstanie na holu przy bibliotece szkolnej.

Od 24 października zapraszamy tez wszystkich czytelników do zabawy w detektywów, która polegała będzie na wytropieniu zgubionych stron książki.

Będzie na niej umieszczony cytat z książki. Zadanie detektywa polegało będzie na podaniu autora i tytułu książki z której pochodzić będzie cytat. Na zwycięzcę czekać będzie słodka nagroda w bibliotece.

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę

W bibliotece przy współpracy z dziewczętami z klasy II b, II c i VI c  powstaje nietypowa reklama książek. 9.03,2016r. powstały pierwsze zdjęcia typu „sleeveface” – co to jest?   Sleeveface to popularna inicjatywa polegająca na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty CD, DVD lub winylowej częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ukrytym książkowym alter ego. W efekcie powstaje złudzenie prezentujące czasem zabawne, czasem kreatywne połączenie osobowości czytelnika z jego książkowym wcieleniem – można powiedzieć    po polsku   „twarzookładka”.

Efektem końcowym naszej sesji zdjęciowej będzie wystawa. Teraz zapraszamy Was do obejrzenia kilku zdjęć z pierwszego spotkania, na którym było dużo dobrej zabawy i oczywiście ustalenie terminu kolejnej sesji zdjęciowej. A może macie własny pomysł na „sleeveface” ze swoją ulubioną książką?

ZAPRASZAMY DO BIBLIOTEKI !!!

Książki naszych marzeń już w bibliotece szkolnej!!!

regałOd listopada bieżącego roku uczniowie naszej szkoły cieszą się możliwością wypożyczania nowych książek, o których marzyli. Ponad 200 nowych książek zostało zakupionych w ramach dotacji finansowej z Programu MEN „ Książki naszych marzeń”. Wyboru książek dokonali uczniowie wypełniając listę życzeń na stronie internetowej szkoły, którą opracowała p. Sylwia Gwizdała.

Wśród nowości są takie tytuły jak: Tytus, Romek i Atomek, Dziennik Cwaniaczka, Tomek Łebski, Super wakacje z szaloną babcią, seria Zaopiekuj się mną, Przyjaciółki z naszej klasy, Dzieci gotują, Domowe zwierzęta, Gwiazd naszych wina, Pięć królestw i błędny rycerz Martynka i wiele innych.

Zapraszamy do biblioteki po nowości.

Czas serwera: 2017-07-26 14:38:44