Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew
 

Norbert Naborczyk ZWYCIĘZCĄ XII INTERNATIONAL CHIRDLEN’S ATHLETICS GAME

27 czerwca 2017 uczeń Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie mistrz Polski w skoku w dal rocznik 2006 i młodsi Norbert Naborczyk wraz z rodzicami, trenerem i wicemistrzynią Polski  w tej samej konkurencji Nicolą Moritz udał się do Łowicza na XII Międzynarodowy Turniej Lekkoatletyczny, by reprezentować POLSKĘ jako najlepszy skoczek w dal w roczniku 2006. Łowicz piękne miasteczko z jedynym w Polsce rynkiem trójkątnym, bardzo serdecznymi ludźmi i takim spokojem, że śmiemy twierdzić czas tam zdecydowanie spowalnia i życie płynie wolniej. W zawodach wzięły udział zawodnicy z 6 krajów: Słowacji, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier i Polski. Każda reprezentacja wystawiła do konkurencji skok w dal, wzwyż, rzut piłeczką palantową, bieg na 60 metrów, 300, 600 dz i 1000 chł. jednego zawodnika. Łącznie wystartowało ich 216. Nie było jak w poprzednich latach reprezentantów Ukrainy i Rosi (obwód Kaliningradzki).  Po wspólnym obiedzie z wszystkimi zawodnikami udaliśmy się na trójkątny rynek skąd odbyła się uroczysta parda na stadion miejski gdzie dokonano otwarcia tej wspanialej imprezy. Norbert start zaczynał o 15.50, po rozgrzewce, odmierzeniu rozbiegu, kilku korektach ustawienia zaczęliśmy konkurs jako 2 z dobrym wejściem w zawody z wynikiem 4,59 co było 3 rezultatem po pierwszej kolejce. Uspokoiło to zawodnika i trenera ponieważ w Łodzi w finałowym konkursie 2 pierwsze skoki były spalone  i musieliśmy 3 zaliczyć z odpowiednim wynikiem by wejść do finałowej 8. Tutaj konkurs zaczął się inaczej więc spokój panował podczas konkursu. W drugim skoku 4,87 i życiówka natomiast najgroźniejszy tego dnia Węgier skoczył 4,81, wyszliśmy na prowadzenie. Trzecia próba Norberta to 4,86, natomiast Węgier skoczył 4,91 i wyszedł na prowadzenie. Zostały 3 skoki lecz zdawaliśmy sobie sprawę, że słońce, zmęczenie będą niekorzystne dla nas więc po odpowiedniej motywacji w 4 skoku zrobiliśmy to – 4,99 to niesamowity wynik którego już nikt nie dal rady skoczyć. Norbert Naborczyk ZWYCIĘZCĄ XII INTERNATIONAL CHIRDLEN’S ATHLETICS GAME W konkurencji skok w dal chłopców rocznik 2006 i młodsi, drugie miejsce zajął Węgier Zoltan Fraks – 4,91 a trzecie Słowak Samuel Nduka – 4,70. Po uroczystej dekoracji  szczęśliwi wracaliśmy do domu. Zawody jeszcze trwały, później dowiedzieliśmy się, że w klasyfikacji medalowej zawody ponownie jak w poprzednich latach  wygrali Węgrzy (16 złotych, 6 srebrnych, 5 brązowych) drugie miejsce Polska (12 złotych, 15 srebrnych i 4 brązowe), trzecie miejsce (4 złote, 5 srebrnych i 15 brązowych).  W klasyfikacji punktowej z nieoficjalnych wyników wiemy ze wygrała Polska a 6 punktów dla niej zdobył niesamowity młody chłopak z Barcina-  Norbert Naborczyk. Do tego sukcesu przygotowaliśmy się ok 3 lat. Od 2 lat regularnie już trenując w programie Lekkoatletyka dla każdego działającego przy SP 2 Barcin a od roku w sekcji lekkoatletycznej BOSiR Barcin.

 Zdjęcia i tekst - Rafał Moritz

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 81 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302952
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
666
1273
3571
1290828
36191
48644
1302952

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:41:00