Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2016/2017

Długo oczekiwany przez uczniów koniec roku szkolnego przypadł 23 czerwca 2017 roku.  W powietrzu wyczuwało się radość wymieszaną ze smutkiem związanym z faktem zakończenia roku szkolnego.

Hala Widowiskowo Sportowa  odświętnie przygotowana na uroczystość zapełniła się elegancko ubranymi dziećmi trzymającymi w dłoniach kwiaty.  Uroczysta galę zaszczycili swą obecnością : p. wiceburmistrz Lidia Kowal, przedstawiciel Rady Miejskiej w Barcinie - pan Bartłomiej Uszko oraz przedstawiciele Rady Rodziców.  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/16 tradycyjnie rozpoczęło się wprowadzeniem pocztu flagowego i przemówieniem Pana Dyrektora.

Zakończenie roku szkolnego to ważny moment w uczniowskim życiu. Podsumowano więc wyniki całorocznej pracy. Najważniejszą nagrodą dla każdego z uczniów jest promocja do następnej klasy. Z wyróżnieniem rok szkolny zakończyło 82 uczniów, którzy otrzymali  z rąk pana dyrektora oraz przedstawicieli Rady Rodziców nagrody książkowe.

Byli też wśród nas  tacy, którzy szczycą się nie tylko wysoką średnią i wzorowym zachowaniem, ale również wieloma sukcesami. Nagrodami specjalnymi uhonorowani zostali Bartosz Koliński z kl. 4b – Laureat Konkursu Matematycznego Kangur, Norbert Naborczyk z kl. 4c  – Mistrz Polski w skoku w dal, Nicola Moritz z kl. 4a - wicemistrzyni Polski w skoku w dal, Oliwia Szczepaniak i Maks Kasprowicz z kl. 6b , którzy byli laureatami wielu konkursów wokalnych .

Została także wręczona nagroda Filipowi Kwaśniewskiemu zdobywcy  I miejsca w konkursie o Złote Pióro Burmistrza Barcina. Uhonorowane w specjalny sposób zostały również uczennice Maja Wojciechowska  i Julia Nowak, które zakończyły naukę w klasie 6 ze średnia 6.00.

Tegoroczne zakończenie roku szkolnego to niestety także czas pożegnań. Po wielu latach pracy pożegnały się z nami niezastąpione jak nam się wydaje panie: Zofia Czyżewska -  nauczycielka muzyki i wicedyrektor szkoły, pani Elżbieta Dolatowska – wieloletni nauczyciel historii a w ostatnich latach bibliotekarz szkolny oraz pani Renia Perlicka- nasza kochana pani woźna. Życzymy naszym miłym paniom wiele radości, spokoju i szczęścia.

Czas serwera: 2017-07-26 14:40:38