Podsumowanie Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Świetlic Szkolnych „Mega Misja Orange”

Grupa dzieci zapisanych do świetlicy szkolnej pod opieką nauczycielek p. I. Goździk i K. Moritz raz w tygodniu realizowała zajęcia tematyczne w oparciu o scenariusze przygotowane przez Fundację Orange.

W tym roku szkolnym udało nam się „otworzyć” 6 obszarów, co łącznie dało 25 zadań.

Zrealizowane tematy wzbogaciły nas o wiedzę dotycząca bezpiecznego korzystania z Internetu oraz wykorzystania dóbr technologii w życiu i zabawie. Poznaliśmy m.in. zasady fotografowania i obróbki zdjęć, dowiedzieliśmy się czym są komunikaty publiczne i prywatne, co można umieszczać w Internecie, a czego kategorycznie nie można. Potrafimy stworzyć „wirtualną galerię” oraz bez problemu wyszukać informacji potrzebnych np. na lekcję przyrody. Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące i pełne przygód, które mogliśmy przeżyć z głównymi bohaterami Julką, Kubą i Psotnikiem.

Za wzorowe wywiązywanie się z zadań otrzymaliśmy od fundacji 4 nagrody : kreatywny zestaw plastyczny; Tablet; książki i gry dydaktyczne.

Czwarta nagroda, która dotarła do nas w połowie czerwca to: audiobooki oraz artykuły papiernicze: glina samoutwardzalna, farby witrażowe, kleje z brokatem, papier kolorowy i brokatowy, koraliki, filc dekoracyjny oraz zestaw do doświadczeń. Wartość nagrody wyniosła 675 zł. Jak zawsze każda nagroda to dla nas „Mega Radość”.

Dziękujemy i do zobaczenia we wrześniu :)

Czas serwera: 2017-07-26 14:33:52