Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew
 

Złote Pióra Burmistrza Barcina zdobyte

3 czerwca 2017 roku kolejny już raz w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Burmistrza Barcina. Zorganizowany został przez nauczycieli języka polskiego: p. A. Parczewską, p. I. Szkopiak, p. M. Wilk – Wierzbińską i p. H. Kolińską. W kategorii szkół podstawowych była to XVII edycja dyktanda, w której wzięło udział 12 uczniów z dwóch szkół podstawowych gminy Barcin: Szkoły Podstawowej nr 1 im. dr. Stanisława Krzysia i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy.

Konkurs o godzinie 9.00 uroczyście otworzyła pani wicedyrektor SP2 Zofia Czyżewska. Uczestnicy napisali tekst przygotowany przez nauczycielkę języka polskiego ze Szkoły Podstawowej w Mamliczu, panią Małgorzatę Smok. Niezwykle ciekawe dyktando, kryło w swojej treści wiele ortograficznych pułapek. Prace sprawdzała komisja, w skład której weszli nauczyciele języka polskiego: p. J. Trawińska, p. A. Lewandowska, p. I. Szkopiak, p. M. Wilk – Wierzbińska i p. A. Parczewska.

Jury w kategorii szkół podstawowych przyznało I miejsce i Złote Pióro Burmistrza Barcina Filipowi Kwaśniewskiemu z klasy IV b, uczniowi SP2, którego opiekunem jest p. I. Szkopiak. Miejsce II otrzymali ex aequo: Jakub Balcer z kl. V b SP2 (op. p. I. Szkopiak) oraz Idalia Kubera z kl. VI a SP2 (op. p. A. Parczewska), zaś   III miejsce zdobyła Oliwia Taraska z kl. V c SP2 (op. p. H. Kolińska). Komisja nagrodziła wyróżnieniami dwie osoby: Wiktorię Kowalską z SP1 (op. p. J. Trawińska) i Antoniego Ciećko z SP2 (op. p. I. Szkopiak).

O godzinie 11.00 zmagania ortograficzne rozpoczęli uczniowie szkół ponadpodstawowych gminy Barcin. W tej kategorii wzięło udział 13 uczniów, którzy napisali tekst przygotowany przez pp. Halinę i Marka Kolińskich. Dyktando zawierało wiele trudności ortograficznych i interpunkcyjnych. W skład komisji sprawdzającej prace weszły nauczycielki j. polskiego:p. J. Szywalska, p. H. Grobelska, p. A. Parczewska i p. M. Wilk – Wierzbińska.

Jury w kategorii szkół ponadpodstawowych I miejsce i Złote Pióro Burmistrza Barcina przyznało Amelii Szewczak z Gimnazjum nr 2 w Piechcinie (op. p. J. Szywalska). Miejsce II zdobyła Adrianna Bartoś z Gimnazjum nr 1 w Barcinie (op. p. E. Klonowska), zaś III miejsce otrzymali ex aequo: Marcelina Zetler (op. p. H. Grobelska) i Szymon Bartoś (op. p. H. Robaczewska), oboje z Gimnazjum nr 1 w Barcinie.

Zwycięzcom i wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy. Nagrody główne ufundowane przez Burmistrza Barcina zostaną wręczone 23 czerwca 2017 roku podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2016/2017.

Tekst: I. Szkopiak

 

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302917
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
631
1273
3536
1290828
36156
48644
1302917

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:35:26