Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew
 

Kolejny sukces naszych lekkoatletek

Nasze sportsmenki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Barcinie, trenujące w programie Lekkoatletyka dla każdego oraz w sekcji lekkoatletycznej BOSIR po mistrzostwie gminy (Barcin – 524 punkty), zdobyciu najlepszej drużyny w powiecie (Gąsawa – 625 punktów) w dniu 7.06.2017 udały się do Bydgoszczy na mistrzostwa województwa, w której brały udział najlepsi z najlepszych czyli mistrzowie powiatów w wieloboju lekkoatletycznym Trójbój LA w skład którego wchodzi bieg na 60 metrów, skok w dal i rzut piłeczką palantową. Z zawody przeznaczone są dla dzieci z klas 4 ( rocznik 2006) i młodszych bo i taka perełka w naszym zespole wywalczyła sobie miejsce (Olga Jankowska 2009).
Podczas weryfikacji szkół i po podaniu wyników z mistrzostw powiatu nasza drużyna znalazła się w najlepszej grupie A. Wystartowało ponad 200 zawodników. Rywalizację zaczęliśmy od największej naszej bolączki rzutu piłeczką palantową. Ku naszemu zaskoczeniu większość dziewczyn poprawiła swoje rekordy życiowe lub była bardzo bliska ich wyrównani więc pomimo nie za dalekich rzutów byliśmy bardzo zadowoleni z uzyskanych rezultatów, a najlepszy rezultat uzyskała Julia Macina rzucając na odległość 31 metrów. W tym dniu rzuty były z wiatrem więc drużyny dobrze rzucające zyskiwały spora przewagę bo w wieloboju piłeczka palantowa jest najlepiej punktowana. Masza drużyną uzyskała 9 wynik z wszystkich drużyn rzucających z czego byliśmy bardzo zadowoleni wiedząc że to najsłabsza nasza dyscyplina, lecz ostanie nasze treningi nastawione na rzuty dały bardzo pozytywny efekt. Po rzucie poszliśmy na 60 metrów, bieg pod wiatr niestety nie pomagał sprinterom, który kręcił się niesamowicie. Dziewczyny pobiegły bardzo dobrze, aż 5 z nich uzyskało wynik poniżej 10 sekund a najlepszy rezultat na linii mety wywalczyła Nicola Moritz z wynikiem 9,40 s. Jak się okazało wygraliśmy drużynowo tą rywalizację. Ostatnia konkurencja skok w dal, skakaliśmy jako jedna z ostatnich ekip. Niestety gdy zaczynaliśmy konkurs zaczęło padać i swoje skoki oddawaliśmy w niesamowitym deszczu. Szybko, bez przygotowania, tak padało nie było czasu podejść nawet do trenera by uzyskać podpowiedź po każdym skoku by kolejny był jeszcze lepszy. Najlepszy wynik w tej konkurencji uzyskała Nicola Moritz oddając skok na 4,22 metry. Ogólny wynik zespołu wypadł na 4 lokatę więc czekaliśmy z niecierpliwością na końcowe ogólne rezultaty.

Julia Macina (150 punktów), Natalia Jordanowska (136), Nicola Moritz (154), Olga Jankowska (115), Kinga Nowicka (115), Aleksandra Orłowska (78) i Natalia Fabijańska w ostatecznym rezultacie wywalczyły 2 miejsce w województwie uzyskując 670 punktów a na wspomniany wynik składało się 5 najlepszych rezultatów drużyny. Wspomniany wcześniej niedosyt to to, że przegraliśmy złoty medal różnica 8 punktów (Łochowo 678). Drużyna z Łochowa była przydzielona do innej grupy i swoje skoki oddawała w normalnych warunkach. Trzecia drużyna to Skępe uzyskała 601 punktów więc przewaga była ogromna i śmiało można napisać 2 pierwsze ekipy zdeklasowały rywali. Nicola Moritz indywidualnie uzyskała 3 miejsce zdobywając 154 punkty. Jesteśmy dumni z dziewczyn, które pokazały charakter, bardzo aktywnie uczestniczą w zajęciach a regularne treningi pod okiem trener Andrzeja Luzaka i Rafała Moritza dają wyraźne efekty. Jadąc tam bardziej liczyliśmy na medal chłopców, którzy uzyskali na powiecie 556 punktów. Lider ze względu na wycieczkę zaplanowana dużo wcześniej został zwolniony i w jego miejsce został powołany inny zawodnik, lecz nieodpowiedzialność dwójki z nich spowodowała, że na zbiórkę przybyło 4 chłopców, drużyna składa się z 5 zawodników więc start mijał się z celem i postanowiliśmy nie zabierać chłopaków do Bydgoszczy. Dodamy, że najlepsza drużyna chłopców drużyna z Sępólna Kraj. uzyskała 513 punktów …. pozostawiamy to bez komentarza ….. medal nawet złoty przeszedł koło nosa. 

Po rozmowach na zawodach mamy deklarację Prezesa Szkolnego Związku Sportowego w Bydgoszczy pana Mariana Lewandowskiego, że finał wojewódzki w 2018 roku może odbyć się w Barcinie jeśli nasze władzę wyrażą chęć współpracy, więc od września budujemy silne reprezentację dziewcząt i chłopców na te zawody.

ZAPRSZAMY DZIECI CHCĄCE OSIĄGAC SUKCESY W LEKKOATLETYCE - BAWIĄC SIĘ W SPORT BY BYĆ LEPSZYM, ZDROWSZYM I ZOSTAĆ MISTRZEM NA ZAJĘCIA.

Rafał Moritz

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 64 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302934
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
648
1273
3553
1290828
36173
48644
1302934

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:38:09