Laureatki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

Wydawnictwo "Promyczek" ogłosiło w kwietniu Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt."Moja korona i sukienka dla Matki Bożej i Jej Syna, z okazji 300-lecia koronacji cudownego obrazu Matki  Boskiej Częstochowskiej. Na konkurs wpłynęło 1647 prac dzieci z Polski. Znalazły się również prace dzieci z zagranicy, ponieważ konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Z naszej szkoły wysłałam 18 prac uczniów z kl. III. Prace były wykonane na specjalne przysłanych plakatach i zadziwiały pomysłowością i techniką  wykonania.

Laureatkami zostały 3 uczennice:

Klaudia Baranowska  kl. III b

Natalia Nowicka         kl. III b

Patrycja Sosnowska   kl. III d

Wszystkim, którzy brali udział w konkursie dziękujemy i gratulujemy  nagrodzonym.

1 czerwca w Częstochowie odbyło się uroczyste wręczenie nagród, połączone z Dniem Dziecka pod hasłem: "Moja Mama jest Królową!". Po uroczystej Mszy św. na Szczycie ( było prawie 3 tys. dzieci!), był przemarsz wszystkich ze sztandarami szkół,  orkiestrą młodzieżową do Kaplicy Cudownego Obrazu, gdzie dzieci składały swoje serduszka z intencjami. Następnie było wręczanie nagród, a oprócz tego dzieci otrzymały upominki od sponsorów. Przy pięknej pogodzie odbywały się konkursy i zabawy. Nagrodzone prace można oglądać  na Jasnej Górze w Sali Rycerskiej - są przepiękne! Ze względu na ogrom eksponatów, pod koniec czerwca, będzie kolejna wystawa prac w sali o. Kordeckiego. Naprawdę warto obejrzeć!

tekst: Bogumiła Kocikowska

zdjęcia :  Weronika Sosnowska