Rozliczenie zbiórki publicznej-Komitet Sztandar dla Dwójki

Lata 2012-2014

Lata 2014-2015

Rok 2016

13 października 2016 r. odbyła się uroczystość 30-lecia oraz nadania sztandaru Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie

Uroczystość jubileuszu i nadania sztandaru szkole rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele P.W. Św. Maksymiliana Kolbe w Barcinie, podczas której Ksiądz Kanonik Stanisław Talaczyński poświęcił sztandar. W świątyni zgromadzili się honorowi goście, dyrektor, nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice, uczniowie i absolwenci.

Po Mszy Św. poczet Komitetu „Sztandar dla Dwójki”, niosąc sztandar, uroczyście poprowadził gości oraz całą społeczność ulicami Barcina do Hali Widowiskowo – Sportowej SP 2 im. J. Brzechwy. Tam na przepięknie udekorowanej scenie, w obecności między innymi przedstawicieli Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, pani Beaty Wasilewskiej i pana Wojciecha Gliwińskiego, odbyła się uroczystość przekazania sztandaru Dyrektorowi i uczniom. Wyrazem szacunku i uznania dla honorowych gości były pamiątkowe złote i srebrne gwoździe, które kolejno umieszczano na drzewcu sztandaru. Przedstawiciele Komitetu „Sztandar dla Dwójki” – pani Dagmara Kasprowicz – Zakopiec, pan Rafał Moritz oraz pani Jolanta Popielarz wręczyli sztandar Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie na ręce pana dyrektora Wojciecha Kicińskiego – jako symbol tradycji patriotycznych, także jako symbol szacunku dla człowieka, hartu ducha oraz wartości, które stanowią fundament pracy wychowawczej szkoły oraz wspólnych dążeń rodziców i nauczycieli.

Następnie Poczet Sztandarowy szkoły w składzie: Marceli Błażejewski z klasy VI c jako Chorąży oraz Oliwia Taraska z klasy V c i Nadia Puzio z klasy V b jako asysta przyjął insygnia oraz sztandar. W imieniu wszystkich uczniów przyrzekli otaczać go czcią i dbać o to, by właściwym postępowaniem i rzetelną nauką pracować na dobre imię szkoły, miasta i ojczyzny. Przedstawiciele klas złożyli ślubowanie na otrzymany sztandar.

W dalszej części uroczystości nastąpiła prezentacja sztandaru, który ma przypominać społeczności szkolnej, jak ważne w życiu każdego człowieka są: praca, honor, uczciwość i patriotyzm. Mówi o tym dewiza umieszczona na sztandarze: „Odważ się być mądrym”.

Oprócz pięknego jubileuszu trzydziestolecia istnienia Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Brzechwy w Barcinie świętowaliśmy dziś także Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji życzenia wszystkim osobom związanym ze szkołą złożyli Maksymilian Kasprowicz z klasy VI b, Fabienne Gabryszak z klasy V b, Kinga Nowicka z klasy V b i Nicole Niepsuj z klasy V b.

Następnie uczniowie i nauczyciele zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym motywem przewodnim były wiersze patrona szkoły, Jana Brzechwy.

Na koniec zaproszeni goście na ręce Dyrekcji szkoły wraz z życzeniami złożyli kwiaty i upominki. Pan Dyrektor podziękował za miłe słowa i uroczyście pokroił tort jubileuszowy z wizerunkiem szkoły.

PROGRAM OBCHODÓW 30-LECIA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 2 IM. JANA BRZECHWY W BARCINIE 13.10.2016r.

Dzieci oraz nauczyciele przychodzą bezpośrednio do kościoła na godzinę 8:30. Uczniowie zajmują wyznaczone ławki (klasy będą miały przydzielone, opisane ławki).
8:30 - 9:30 Msza św. połączona z poświęceniem Sztandaru Szkoły
9:30 - 10:00 przemarsz uczestników uroczystości z Kościoła do HWS (pierwszy wychodzi Komitet Sztandarowy, za nim zaproszeni goście, a następnie kolejno nauczyciele z klasami - od I a do VI c)
Komitet Sztandarowy i zaproszeni goście wchodzą głównym wejściem do szkoły, zaś klasy przechodzą obok poczty i kierują się w stronę HWS. Bocznym wejściem do HWS wchodzą klasy IV - VI, a głównym wejściem do HWS wchodzą klasy I - III.
10:00 - 11:30 uroczystość związana z obchodami Jubileuszu 30-lecia Szkoły
- otwarcie uroczystości,
- nadanie Szkole Sztandaru,
- życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej,
- montaż słowno - muzyczny (część artystyczna),
- wystąpienia okolicznościowe,
- zakończenie części oficjalnej.
Po zakończeniu uroczystości w HWS dzieci idą do domów. Nauczyciele przechodzą do głównego holu szkoły.
11:30 - 12:00 zwiedzanie szkoły i wystaw okolicznościowych przez zaproszonych gości, wpisy do Księgi Pamiątkowej.

Jubileusz 30-lecia

Jubileusz 30-lecia Szkoły Podstawowej nr 2
im. Jana Brzechwy w Barcinie
odbędzie się dnia 13 października 2016r. r.

Program uroczystości:

8.30   Msza św. połączona z poświęceniem Sztandaru Szkoły.

9.30 – 10.00   Przemarsz  uczestników uroczystości z Kościoła do HWS.

10.00   Uroczyste obchody Jubileuszu 30-lecia Szkoły:

*      otwarcie uroczystości,

*      wystąpienia okolicznościowe,

*      krótka historia Szkoły,

*      nadanie Szkole Sztandaru,

*      montaż słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów, absolwentów i nauczycieli

11.30  -12.00 Zwiedzanie szkoły i wystaw okolicznościowych

12.00- 13.00 Poczęstunek w stołówce szkolnej.

Komitet SZTANDAR dla Dwójki

W związku ze zbliżającą się 30 rocznicą powstania naszej szkoły, zrodził się pomysł, aby z tej okazji zakupić sztandar.

Grupa nauczycieli oraz przedstawiciele rodziców postanowili zawiązać Komitet.

W skład Komitetu Założycielskiego weszli:

przewodnicząca: Dagmara Kasprowicz - Zakopiec

sekretarz: Renata Dziurzyńska

członkowie: Agnieszka Klecha, Iwona Wiśniewska, Anna Ziętara, Jolanta Popielarz, Zofia Czyżewska, Elżbieta Wojtkowiak, Elżbieta Żak, Anna Parczewska, Halina Kolińska, Rafał Moritz.

Czytaj więcej: Komitet SZTANDAR dla Dwójki

Czas serwera: 2017-07-26 14:40:49