Dzisiaj


Dzisiaj jest: Środa
26 Lipca 2017
Imieniny obchodzą
Anna, Bartolomea, Grażyna, Mirosława
Do końca roku zostało 159 dni.
Zodiak: Lew

Dzień Bezpiecznego Internetu podsumowany (2)

10 lutego na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nasza szkoła pierwszy raz włączyła się do tej ciekawej i bardzo potrzebnej akcji. Już od początku lutego uczniowie klas 1-3 oraz 4-6 uczestniczyli w zajęciach komputerowych poświęconych temu tematowi.

W klasach 1-5 uczniowie oglądali interesujące i zabawne kreskówki, które oprócz śmiesznych historyjek o bacy i owieczkach niosły ze sobą ważny przekaz. Mówiły o zagrożeniach płynących z sieci, od innych użytkowników, ale także pokazywały jak sami powinniśmy zachowywać się Internecie, by innym nie wyrządzić przykrości. Zachęcamy wszystkich do wspólnego obejrzani tych filmików wraz z rodzicami oraz młodszym i starszym rodzeństwem. 

Kreskówki na temat bezpieczeństwa w Internecie

W klasach szóstych uczniowie obejrzel

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu podsumowany (2)

Dzień Bezpiecznego Internetu

Internet to wspaniały wynalazek. Korzystają z niego niemal wszyscy – młodzież i dorośli. Internet jest kopalnią wiedzy i informacji, platformą kontaktu z rówieśnikami, miejscem nauki, placem zabaw, sklepem, kuźnią kultury. Internet wykorzystywany nieostrożnie, może wyrządzić znaczne krzywdy. Nękanie rówieśników online, wyciek danych osobowych, dostęp do treści nieodpowiednich dla młodych ludzi, instalowanie wirusów to problemy, które mogą nieść poważne konsekwencje.

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Nasza szkoła w tym roku także bierze udział w akcji Dzień bezpiecznego Internetu.

Podczas obchodów DBI chcemy podkreślić to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w Sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Chcemy również zwrócić szczególną uwagę na potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki.

Zapraszamy uczniów klas IV-VI do wzięcia udziału w konkursie informatycznym. Regulamin Konkursu znajduje się  TUTAJ. 

 Hasła, które możecie wykorzystać przy tworzeniu plakatu znajdziecie TUTAJ

Podkategorie

Sport w szkole

Formularz kontaktowy

 
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Kto jest online

Odwiedza nas 10 gości oraz 0 użytkowników.

Licznik odwiedzin

1302872
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
586
1273
3491
1290828
36111
48644
1302872

Twój IP: 54.92.128.223
Czas serwera: 2017-07-26 14:26:24